FAQ

 1. Czy bursztyn przed skupem powinien zostać jakoś przygotowany?

  Przed dostarczeniem bursztynu do naszego skupu warto oczyścić go z jak największej ilości ziemi. Na miejscu z pomocą naszych specjalistów dokonywane jest odpowiednie sortowanie tego surowca, gdyż jest to złożona procedura wymagająca odpowiedniego doświadczenia.

 2. W jaki sposób bursztyn powinien zostać do Państwa dostarczony?

  W celu odpowiedniego przeprowadzenia wymaganych procedur zalecamy, by bursztyny dostarczane były przez Państwo osobiście do naszego biura.

 3. Jak długo zajmuje proces werfyikacji i wyceny bursztynów?

  Weryfikacja oraz wycena dostarczonych bursztynów występuje natychmiastowo z pomocą naszego zespołu, a jej czas zależny jest od ilości oraz wielkości surowców. W przypadku weryfikacji z pomocą przesłanych fotografii proces ten może zostac wydłużony, jednakże nasz skup bursztynów skontaktuje się z Państwem jeszcze tego samego dnia.

 4. Czy istnieją ograniczenia dotyczące ilości bursztynów?

  Nie posiadamy tego typu ograniczeń, dlatego zachęcamy do odwiedzenia naszego skupu bursztynów.

 5. W jakim stanie powinny być bursztyny trafiające do Państwa firmy?

  Ze względu na różnorodność form, w jakich bursztyny mogą zostać wydobyte zachęcamy, by każdy surowiec z Państwa kolekcji został przyniesiony do naszego skupu.

 6. Jakiego rozmiaru bursztyny przyjmuje firma?

  Nasz skup bursztynu pozyskuje surowce każdych rozmiarów – od najmniejszych po bardzo duże.

 7. Jak rozróżnić bursztyny od zwykłych kamieni?

  Weryfikację bursztynów wykonać można na różne sposoby. Jedną z nich jest domowy test ciężkości, który polega na wrzuceniu surowca do słonej wody. Naturalny bursztyn powinien unosić się na powierzchni, zaś większość imitacji bursztynów w przypadku takiego testu opada na dno. W celu pewnej i trafnej weryfikacji zachęcamy kontakt z naszym skupem.

 8. Na jakim obszarze działa Państwa firma?

  Dla klientów z województwa pomorskiego oferujemy możliwość wizyty na miejscu w celu weryfikacji oraz wyceny surowców. Dla klientów, którzy nie są w stanie spotkać się z nami na miejscu oferujemy możliwość wyceny oraz skupu bursztynu online.

 9. Mam dodatkowe pytania dotyczące usług, jak można skontaktować się z firmą?

  Zainteresowanych naszymi usługami klientów zapraszamy do kontaktu przy pomocy formularza bądź danych umieszczonych na naszej stronie kontaktowej.